Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

WYSTAWA OZDÓB CHOINKOWYCH

Drodzy Czytelnicy, serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy niezwykłych, ręcznie robionych szydełkowych ozdób choinkowych. Prezentowane dekoracje wykonała p. Bożena Myszak – artystka z Łęcznej. Ekspozycję można oglądać do 19 grudnia br. Wystawa została zorganizowana w ramach cyklu „Czy ich znamy?”.

Nasi wśród laureatów etapu wojewódzkiego

Miło nam poinformować, że troje uczniów z naszego powiatu zostało zwycięzcami 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego ... »

Ogólnopolski Dzień Seniora

28 listopada 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Łęcznej przygotowały Koncert Andrzejkowy z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. ... »

Laureaci etapu powiatowego 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Mottem 21. edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego są słowa Bolesława Leśmiana „Jesień, przez górskie idąc przełęcze, / Miast serca – liść mi szkarłatny wkłada – ”. ... »

Deskryptory Biblioteki Narodowej

15 i 16 listopada 2017 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej przeprowadziła szkolenia dla bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu łęczyńskiego dotyczące Desktyptorów Biblioteki Narodowej. ... »

„Zanim książka trafi w moje ręce…” – lekcje biblioteczne.

14.11.2017 r. uczniowie klasy „0 B” oraz „0 C” SP nr 2 w Łęcznej wraz z wychowawczyniami Magdaleną Dąbrowską i Anną Mitrus odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęcznej. ... »

UWAGA CZYTELNICY!!!!!

Informujemy, że 13 listopada 2017 roku (poniedziałek) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej w zamian za święto przypadające w sobotę 11 listopada 2017 roku. Podstawa prawna: Kodeks Pracy oraz Zarządzenie Dyrektora PBP w Łęcznej nr 1/2017 z dnia 02.01.2017 roku.

VI Turniej Mowy Polskiej za nami

26.10.2017 roku w 17 rocznicę powstania biblioteki odbyła się VI odsłona Turnieju Mowy Polskiej pod hasłem „Wydarzenia, o których warto pamiętać”. Jest to cykliczny, autorski konkurs organizowany przez PBP w Łęcznej, w którym udział wziąć mogą wszyscy chętni mieszkańcy naszego powiatu. Cele rywalizacji tradycyjnie, jak co roku, są te same: popularyzacja literatury, historii i walorów turystycznych naszej „małej ojczyzny” oraz propagowanie piękna i poprawności języka polskiego. ... »

LXXXIV DKK z Jakubem Małeckim

We wtorek (24.10.2017 r.) Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej gościła Jakuba Małeckiego na LXXXIV spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki sponsorowanym przez Instytut Książki w Krakowie. ... »

III edycja „A my czytamy! W bibliotece!” rozpoczęta !

09 i 13.10.2017 Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęcznej odwiedzili uczniowie klas: VI c i VII c SP nr 2 w Łęcznej wraz z nauczycielem języka polskiego Anetą Korzeniowską. Młodzi czytelnicy postanowili regularnie przychodzić do książnicy, by czytać i dyskutować o książkach w ramach III edycji „A my czytamy! W bibliotece! ... »

LXXIII DKK

04.10.2017 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbyło się powakacyjne spotkanie DKK. Rozpoczęłyśmy rozmową na temat zbliżających się wydarzeń kulturalnych w naszej bibliotece m.in. spotkania autorskiego z Jakubem Małeckim autorem licznych opowiadań i książek tj.: „Dygot”, „Ślady” oraz nowo wydanej „Rdzy”. Wydarzenie odbędzie się 24.10.2017 r. o godz. 12 w PBP w Łęcznej pod patronatem Instytutu Książki. ... »

Jakub Małecki w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej !

Jesteś fanem polskich powieści obyczajowych ? Przyjdź do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej ul. Staszica 9, 24.10.2017 r. o godz. 12 na spotkanie z Jakubem Małeckim autorem licznych opowiadań i książek, m.in. „Dygotu” oraz „Śladów”, nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE oraz nowo wydanej „Rdzy”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Naprawdę warto! Spotkanie odbędzie się pod patronatem Instytutu Książki w ramach DKK.

Konkurs "Tysiąc powodów by czytać"

Drodzy Czytelnicy, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dratowie prosi o głosy. ... »

1 2 3 »

Geoportal