Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

,,Moja ukochana książka o miłości”

2013-06-11 15:54:10

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

16 lutego 2009 r. z okazji Walentynek Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej zorganizowała spotkanie ph.: ,,Moja ukochana książka o miłości”. Było to XXXII spotkanie z cyklu ,,Czy ich znamy?” połączone z inauguracją działalności Dyskusyjnego Klubu Książki .
Do książnicy przybyli miłośnicy literatury i wieloletni czytelnicy biblioteki. Spotkanie rozpoczęła Jadwiga Marczewska, dyrektor PBP, która przywitała zgromadzonych gości. Następnie Magdalena Pastuszak – bibliotekarz i koordynator Dyskusyjnego Klubu Książki przybliżyła ideę wspólnego projektu Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowanego przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł został oparty na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek, jak również zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.
Przy świetle świec i aromacie kawy nasi czytelnicy chętnie prezentowali przyniesione ze sobą książki o miłości. Rozpiętość wiekowa gości pozwoliła ukazać temat miłości na wielu płaszczyznach i z różnych punktów widzenia. Wywiązała się ciekawa dyskusja na temat różnych odcieni miłości. Nie tylko tej szczęśliwej, spełnionej, ale także tragicznej przywołanej z życia pisarzy i poetów, bohaterów literackich, postaci historycznych. Rozmawialiśmy o potędze miłości Adama Mickiewicza, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Bolesława Leśmiana, Sylvi Plath, Małego Księcia (A. de Saint-Exupéry), Cayetano Delaura i Sierva Marii ( G.G. Marquez „O miłości i innych demonach”), Tatiany i Aleksandra (P. Simons „Jeździec miedziany”), Hanki i Antka Borynów (W.S. Reymont „Chłopi”), Corinne (C. Hofmann „Biała Masajka”), Heleny Kurcewiczówny i Jana Skrzetuskiego oraz Jerzego Bohuna (H. Sienkiewicz „Ogniem i mieczem”), Cathy i Heathcliffa (E. J. Brontë „Wichrowe wzgórza”), Elżbiety Bawarskiej i Franciszka Józefa (B. Hamann „Cesarzowa Elżbieta”).
Na zakończenie Szczepan Karaś - poeta - recytował swoje najnowsze wiersze-erotyki.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stronprojektowanie stron