Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Żyj z pasją - XLIX spotkanie z cyklu ,,Czy ich znamy?

2013-12-13 11:27:31

11.12.2013r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej zorganizowała kolejne spotkanie z cyklu ,,Czy ich znamy? z Barbarą Wrońską miłośniczką rękodzieła artystycznego.

Potrzeba obcowania ze sztuką użytkową z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia była inspiracją powyższej uroczystości. Bohaterka spotkania - absolwentka elitarnego Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli - mieszka w Kolonii Trawniki. Razem z mężem prowadzi gospodarstwo rolne i pasiekę. Natomiast w wolnych chwilach wyczarowuje (nieodpowiednim słowem będzie „wykonuje”) ozdoby choinkowe: bombki, aniołki, gwiazdki, dzwoneczki oraz wyjątkowe w swoim rodzaju stroiki. Rękodzieło jest jej miłością i pasją. Oryginalność i niepowtarzalność każdej pracy świadczą o talencie plastycznym autorki. Używa różnych technik, które ciągle udoskonala i poszerza. Ogromną przyjemność sprawia jej tworzenie i wymyślanie ciekawych wzorów, zdobień. Pani Barbara nie podąża za obowiązującymi trendami. Inspiracją jest dla niej własna wyobraźnia, która pozwala „oderwać się” od trudu dnia codziennego, daje wiele radości, odprężenia, satysfakcji.
Przybyli goście: uczennice ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej wraz z opiekunką Emilią Salak, pensjonariusze ŚDS w Łęcznej z opiekunką Martą Wawrzyszak - Tarką, uczestniczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Barbara Tryk - starszy referent ds. placówek opiekuńczo wychowawczych PCPR w Łęcznej - wypytywali o „tajemnice techniczne”, dzięki którym p. Barbara osiąga zamierzone efekty.
Bohaterka spotkania dała się poznać jako osoba niezwykle życzliwa i ciepła.
Wspaniale jest tworzyć rękodzieło artystyczne, które jest sztuką i natchnieniem dla innych!
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa