Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Najciekawsza książka, którą ostatnio czytałeś.

XLI DKK

Wakacyjne spotkanie klubu (27.08.2014r.) poświęciłyśmy na rozmowę dotyczącą najciekawszych książek, które ostatnio przeczytałyśmy.
Wśród nich znalazła się pozycja autorstwa Moniki Szwaji „Anioł w kapeluszu” . Bohaterami są Jaśmina, Jonasz i Miranda. Ich losy łączą skomplikowane okoliczności. Jest to lektura, którą czyta się z przyjemnością. Napawa optymizmem i pogodą ducha.
Polecamy również dwuczęściową powieść o historii trzech kobiet: Zosi, Marianny i Zuzanny, które szukają recepty na szczęście. Autorka Bogna Ziembicka akcję „Drogi do Różan” oraz „Wiosny w Różanach” umieściła w starym dworku w Różanach, gdzie czasy współczesne mieszają się ze wspomnieniami sprzed lat. Książki wzbogacają przepisy kulinarne, które warto wypróbować.
Kolejną, rekomendowaną przez nas pozycją jest „Sosnowe dziedzictwo” Marii Ulatowskiej. To lekka i przyjemna, a zarazem magiczna opowieść, którą „pochłania się” w jeden dzień. Autorka przedstawia historię Anny Towiańskiej - młodej dziedziczki starego dworku Sosnówka. Oczywiście w tym magicznym miejscu chce otworzyć pensjonat. Pozycja urzekła klimatem i spokojem.
Dyskutowałyśmy o „Samotności Bogów” Doroty Terakowskiej, której akcja dzieje się w średniowieczu i współcześnie. Lektura porusza kwestię wiary oraz uczy tolerancji między ludźmi żyjącymi w różnych światach, tradycjach i kulturach.
Omówiony przez nas „Strach” Scotta Frosta należy do całkiem innego gatunku literatury niż wyżej wymienione pozycje. Jest o „thriller najwyżej próby. Przerażająca kryminalna układanka, psychologiczna zagadka z szaleńczym tempem akcji”.
Trzymają w napięciu również: „Porwana” Róży Lewandowicz oraz „Lalki” Carola Jamesa. W pierwszej z nich główną bohaterką jest Justyna, porwana na oczach męża Łukasza sprzed ich wspólnego mieszkania. Dużym atutem powieści są zaskakujące wątki. Porusza trudne tematy takie jak: układy na wysokich szczeblach władzy, intrygi, spiski oraz trudną sytuację kobiet w armii.
Natomiast w drugiej autor opisuje śledztwo prowadzone przez Jeffersona Wintera. Detektyw tropi oprawcę torturowanych kobiet.
Zaprezentowane książki są dostępne w PBP w Łęcznej.
Serdecznie zapraszamy.

Galeria

Geoportal
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków