Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

DKK LVI

2016-01-25 18:30:52

20.01.2016 r. (czwartek) odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym rozmawialiśmy literaturze podróżniczej.

Wśród omówionych pozycji książkowych znalazły się:
- „Gringo wśród dzikich plemion”, „Rio Anaconda” Wojciecha Cejrowskiego
- „180.000 kilometrów przygody” Tony’ego Halika
- „Groch i kapusta. Północny wschód” Elżbiety Dzikowskiej
- „Boliwia” Martyny Wojciechowskiej
- „Japonia w sześciu smakach” Anny Świątek
- „Usypać góry. Historie z Polesia” Małgorzaty Szejnert
W trakcie spotkania wspólnie ocenialiśmy relacje podróżników z wyjazdów do dalekich krajów. Podziwialiśmy charyzmę i odwagę wędrowców. Przytaczaliśmy wiele ciekawostek z przeczytanych książek oraz przygód, jakie spotkały głównych bohaterów wypraw.
Do najciekawszych podróży, które wzbudziły w nas ogromne uznanie, zaliczyliśmy podróż Tonyego Halika wraz z żoną Pierette jeepem do Alaski. Rozpoczęła się w 1957 roku i trwała 1530 dni. Przemierzyli 182 624 kilometry (jest to ponad czterokrotna długość równika Ziemi) i wydali ponad 80 tysięcy dolarów. Zwiedzili 21 krajów, przekroczyli 140 rzek i bagien.
Godne zainteresowania są również wyprawy Wojciecha Cejrowskiego np. do ostatnich dzikich plemion Amazonii, które bogato ilustruje fotografiami.
Warto zwrócić uwagę na wyjazd Martyny Wojciechowskiej do Boliwii, najbiedniejszego i najmniej rozwiniętego kraju Ameryki Południowej, podczas którego poznała niezwykłą kobietę – zapaśniczkę.
Jesteśmy pod wrażeniem wyprawy Małgorzaty Szejnert na Polesie.
To wyjątkowy, realistyczny oraz nostalgiczny reportaż. Teraźniejszość iretrospekcja łączą się w cudowną podróż.
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej udostępnia wyżej wymienione tytuły. Zapraszamy.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe