Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

23.06.2016 (czwartek) – spotkanie z Martą Studniarz

2016-06-28 10:30:53

Gościem LXI DKK była Marta Studniarz. Poetkę gościłyśmy po raz trzeci w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej. Pierwszy raz 6.10.2005 roku na XVI spotkaniu „Czy ich znamy?” – wówczas miał miejsce jej debiut – oraz 31.05.2012 roku – kiedy promowała pierwszy wydany tomik poezji „W ułamkach czasu zamknięta.”

Jest pracownikiem PCPR w Łęcznej w dziale interwencji kryzysowych oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wiersze pisze „..by nadać życiu lekkość i odreagować od pracy”.
Jej przygoda z poezją zaczęła się bardzo wcześnie, bo już w wieku 17 lat. Autorka wyjawiła, że jej młodzieńcza miłość była inspiracją pierwszych utworów poetyckich.
W czasie spotkania literatka zaprezentowała wiersze znajdujące się we wcześniej wspomnianym tomiku. W skupieniu i z wielkim zainteresowaniem słuchałyśmy autorskiej interpretacji.
Są to wiersze bardzo osobiste, można powiedzieć intymne, a jednocześnie dyskretne. Sięgają do przeżyć i doświadczeń życiowych nie zawsze radosnych.
W każdym słowie jest zawarty ogromny trud człowieka poszukującego sensu życia. Główne tematy poezji to różne odcienie miłości oraz cierpienie, samotność, tęsknota…
Na koniec poetka przekazała bardzo dobrą wiadomość. Otóż zamierza wydać nowy tomik wierszy, który dotyczyć będzie dojrzałego etapu życia, pogodzenia się z losem, wyciszenia, akceptacji. Czekamy z niecierpliwością!
Zainteresowanych poezją Marty Studniarz zapraszamy do biblioteki.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe