Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

„Pierwszy raz w bibliotece” – 2016 r.

2016-11-09 15:39:43

04.11.2016 roku gościliśmy uczniów I C SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej z wychowawczynią Małgorzatą Szczygielską.

Podczas pierwszej wizyty w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej dzieci obejrzały różnorodne książki. Dowiedziały się, jakie serie mogą wypożyczać. Chłopców zainteresowała seria „Mały Koko Smoko”, a także pozycje związane z piłką nożną i samochodami. Dziewczynki zwróciły szczególną uwagę na „Zosię z ulicy Kociej”. Ogromną popularnością cieszyły się również poradniki związane z hodowlą zwierząt domowych (kot, pies). Wszystkich zaciekawiły audiobooki, czyli książki do słuchania.
Uczniowie szybko przyswoili zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz różnicę pomiędzy biblioteką publiczną a szkolną.
Niespodzianką było zwiedzanie biblioteki oraz samodzielne oglądanie książek umieszczonych na regałach.
Dzieci dowiedziały się, iż do PBP mogą przychodzić w każdej wolnej chwili i różnorodnie spędzać czas. Np.: Pooglądać na miejscu książki i czasopisma. Skorzystać z księgozbioru podręcznego (encyklopedii, słowników). Poserfować po bezpłatnym internecie. Wspólnie z kolegami odrobić lekcje. Wypożyczyć do domu wybraną książkę.
Na zakończenie lekcji bibliotecznej obiecali, iż zostaną nowymi czytelnikami książnicy i będą wypożyczać książki.Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków