Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

„Książka, która wywarła największe wrażenie ” – LXIV DKK

2016-12-01 15:14:45

Podczas kolejnego spotkanie klubu (21.11.2016 r.) rozmawiałyśmy o książkach, które wywarły na nas największe wrażenie. Były to zarówno polskie jak i zagraniczne publikacje, przede wszystkim z zakresu literatury pięknej, ale nie tylko.

Wśród nich znalazła się pozycja autorstwa Kristin Hannah „Cudowna moc miłości”. To pełna emocji i wzruszeń powieść obyczajowa, mówiąca o tym, co w życiu jest najważniejsze. Żona głównego bohatera ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Autorka pisze o relacjach rodzinnych, a także o uczuciach – nie tylko męża do żony. Książkę czyta się ją ze ściśniętym gardłem, powstrzymując łzy.
Duże wrażenie wywarł na nas zbiór rekolekcji wygłoszonych przez Anthonego de Mello – wydany po śmierci autora, przez jego współpracownika i spadkobiercę J. Francisa Strouda – pt. „Przebudzenie”. Książka porusza prawie wszystkie zagadnienia, które nurtują człowieka poszukującego wiary. Autor proponuje głębokie „wejrzenie w siebie”, które ma doprowadzić
do "przebudzenia". Godna polecenia dla tych, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze.
Ważną pozycją jest książka z dziedziny psychologii „Jak mówić nie” Carli Wills – Brandon. Wydana w formie poradnika, w którym autorka na podstawie swoich przeżyć oraz przykładów z życia innych ludzi uczy, jak nie uciekać od życia, a zacząć przeżywać je w pełni i bez lęków. Pokazuje, jak pokochać i chronić siebie, a jednocześnie budować bliskie związki z innymi ludżmi. Pisarka zamieszcza zestaw praktycznych ćwiczeń, które pomogą w poznaniu siebie.
W pamięci pozostaje „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. To ważna książka ze względu na jej przesłanie. Pozwala dostrzec wiele spraw, które w codziennym życiu uciekają naszej uwadze. Pokazuje, że rzeczy materialne wcale nie są najważniejsze, a "mowa jest źródłem nieporozumień". Dzięki„Małemu Księciu” przekonujemy się, iż "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem".
Dyskutowałyśmy również o „Chłopach” Władysława Reymonta. Uwagę zwróciłyśmy na wieś Lipce i jej mieszkańców. Gromada lipiecka niejednokrotnie potrafi być solidarna – mimo różnic majątkowych. Świadczą o tym chociażby wspólne działania np.: przeciwko niemieckim kolonistom, walka o las, pomoc Weronce i Szymkowi.
Omawiałyśmy „Jeżycjadę” – cykl powieści dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Jego nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Wymyślił ją profesor Zbigniew Raszewski, wielbiciel seriii przyjaciel autorki, żartobliwie nawiązując do Iliady (dotychczas ukazały się 22 tomy). Trzon „Jeżycjady” stanowią losy rodziny Borejków, mieszkającej w stuletniej kamienicy przy ulicy Roosevelta. Emanuje ciepłym, rodzinnym i pogodnym nastrojem. Serdecznie polecamy w/w pozycje – naprawdę warto przeczytać !

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna