Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Pierwszy raz w PBP w Łęcznej! – „Legenda o łęczyńskim herbie”.

2017-02-21 12:51:02

17.02.2017 r. uczniowie klasy „0 B” - wraz z wychowawczynią Magdaleną Dąbrowską - przyszli po raz pierwszy do naszej książnicy. Wcześniej korzystali jedynie z biblioteki szkolnej.

W pierwszej części lekcji mali czytelnicy dowiedzieli się, jaki księgozbiór biblioteka gromadzi, jak należy zachowywać się w wypożyczalni, czytelni i telecentrum. Bibliotekarz zwrócił uczniom szczególną uwagę na konieczność poszanowania książek oraz właściwego zachowania w książnicy.
Następnie dzieci wysłuchały czytanej głośno „Legendy o łęczyńskim herbie”, dyskutowały na jej temat oraz kolorowały dzika.
Na zakończenie pobytu w bibliotece uczniowie oglądali różne książki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się serie wydawnicze: „Ciekawe dlaczego…”, „Klub Tiary”, „Czytam sobie”, „Liczę sobie”, a także pozycje związane z piłką nożną i samochodami.
Obiecali, że zostaną nowymi czytelnikami powiatowej książnicy.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe