Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

CI DKK

2019-06-28 12:53:51

26.06.2019 r. (środa) w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbyło się przedwakacyjne spotkanie DKK. Rozmawiałyśmy o książkach, które warto przeczytać.

Miłośnikom sag rodzinnych polecamy w szczególności nową trylogię Joanna Jax „Zanim nadejdzie jutro”. W jej skład wchodzą tomy: „Podróż do krainy umarłych”, „Ziemia ludzi zapomnianych”, „Druga strona nocy”. Wydawnictwa te stanowią porywającą lekturę, dla której traci się głowę już po kilku zdaniach. Wyobraźnia pracuje na wysokich obrotach, a czytaniu towarzyszy wrażenie, jakby opisanych bohaterów znało się od dawna. Ich sylwetki są żywe i dynamiczne. Każdy ma ciekawą, silną osobowość Za to przychodzi im zapłacić wysoką cenę i doświadczyć piekła na ziemi. Historia naznacza bowiem los każdego z nich.
Kolejnym interesującym cyklem książkowym jest „Pochyłe drzewo” Ewy Cielesz. Do tej pory ukazały się tomy: „Ćma” oraz „Pajęczyna”. Akcja powieści dzieje się w czasach PRL-u. Bohaterką jest siedemnastoletnia Anita, która odkrywa, że jest w ciąży. Z tego powodu matka wyrzuca ją z domu. Dziewczyna znajduje schronienie u samotnej ciotki we Wrocławiu. Nie jest to literatura lekka, łatwa i przyjemna. To historia, która zmusza do myślenia, refleksji, budzi ciekawość i emocje. Wspólnie z młodziutką bohaterką przeżywamy jej trudny los. To kolejna bardzo dobra powieść tej autorki.
Godne polecenie są wydawnictwa Moniki Rzepieli z cyklu „Saga Polska”: „Dwór w Czartorowiczach” oraz „Nowe pokolenie”. Akcja toczy się w drugiej połowie XIX wieku. Poznajemy całoroczne zwyczaje i obyczaje mieszkańców dworku położonego w okolicach Kamieńca Podolskiego. Autorka umiejętnie odtwarza realia tamtej epoki. Bardzo przyjemna pozycja! Czyta się bardzo lekko.
„Król szczurów” Jamesa Clavella to wyjątkowa pozycja. Książka została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Autor opowiada o swoich przeżyciach, których doświadczył będąc więźniem w obozie jenieckim Changi w Singapurze. Powieść dzięki temu ukazuje realistyczny i wiarygodny obraz ludzkiej egzystencji, której celem jest jedynie walka o przetrwanie. Głównymi bohaterami są jeńcy zmuszani do ciężkiej pracy w warunkach gorącego, wilgotnego klimatu, niedożywieni, zastraszani przez strażników i dziesiątkowani przez choroby tropikalne. Okrutna tematyka książki pozostaje na długo w pamięci.
Wszystkich zainteresowanych czytelników zapraszamy do naszej książnicy po w/w wydawnictwa oraz na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych