Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

CV DKK

2019-12-02 17:41:35

28.11.2019 odbyło się kolejne spotkanie DKK w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej. Rozmawiałyśmy o książkach z humorem.

Wśród nich znalazły się: "Klub mało używanych dziewic", „Dziewice do boju”, ”Zatoka trujących jabłuszek” autorstwa Moniki Szwai. Lekkie dialogi i dowcipne sytuacje sprawiają, iż powieści czytają się jednym tchem. Autorka od pierwszych kart książki zaraża optymizmem. To doskonały sposób na zimowy wieczór po męczącym dniu.
Polecamy pełne humoru powieści Katarzyny Grocholi. „Nigdy w życiu”, „Ja wam pokaże !” Perypetie Judyty i jej zawirowania miłosne śledziłyśmy z przyjemnością.
Olga Rudnicka w "Byle do przodu" również pokusiła się o dużą dawkę humoru, wprowadzając czytelnika w dobry nastrój. "Babskie gadanie" Izabeli Pietrzyk to nasza kolejna propozycja. Jest to świetnie napisana historia, od której nie można się oderwać - rewelacyjne dialogi.
Książką wartą uwagi są „Kwiatki Marii Czubaszek” . Jest to zbiór jej złotych myśli, które do tej pory rozsiane były w wielu wywiadach, wystąpieniach telewizyjnych
i radiowych. Można je czytać bez końca. Zabawne, mądre, zwariowane, szczere, niepoprawne politycznie, zadziorne. O polityce, seksie, miłości, zwierzętach, kobietach, mężczyznach, nałogach… Po prostu czytelnicza uczta!
Proponujemy również pozycję „ W Polskę idziemy Młynarski” - wybór wierszy
i piosenek Wojciecha Młynarskiego o Polsce i Polakach. Autor w felietonach satyrycznych błyskotliwie obserwuje i punktuje polską rzeczywistość. Oprócz tekstów bardzo popularnych (takich jak np. „Róbmy swoje”, „W szkole wolności” czy „Przyjdzie walec i wyrówna”) najwięcej jest utworów nieznanych, po raz pierwszy wydanych w tej książce. Z obszernego archiwum autora, zawierającego około 3 tysięcy piosenek, wybrano te, które wędrowały
z autorem przez nasz kraj.
Wśród książek z humorem, o których rozmawiałyśmy nie pominęłyśmy powieści Joanny Chmielewskiej . „Studnia przodków”, to pozycja w której zawarte są „elementy kryminału i jego parodii, groteski, satyry i karykatury”. Dzięki tym walorom obfita spuścizna literacka autorki ma wiernych wielbicieli, lecz również przeciwników. Takie emocje budzi pełna zaskakujących zwrotów akcja utworów, ale też literacki dystans i zabawa z czytelnikiem. Wszystkich zainteresowanych spotkaniami DKK oraz literaturą zapraszamy
do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron internetowychtworzenie stron internetowych