Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Wypożyczalnia

2018-05-25 10:41:36

Wypożyczalnia dziś.

Książnica powiatowa nie powiela księgozbioru bibliotek szczebla gminnego. Księgozbiór – gromadzony od pierwszej książki – ma za zadanie spełniać kwerendy czytelników – przede wszystkim uczniów oraz studentów.
W związku z tym 2/3 gromadzonego księgozbioru to literatura popularnonaukowa, wydawnictwa informacyjne oraz naukowe z wielu dziedzin m.in.: informatyki, zarządzania, filozofii, psychologii, religii, socjologii, politologii, marketingu, pedagogiki, nauk matematyczno-przyrodniczych, medycyny czy techniki. Znajdują się u nas ciekawe książki dotyczące kosmetologii, gospodarstwa domowego, agrobiznesu, a także historii sztuki, turystyki, heraldyki, archeologii, tajemnic historii oraz wielu ciekawych osobowości Polski i świata. Pozostałą część zbiorów stanowi literatura piękna dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży, jest to klasyka literatury światowej i polskiej wraz z najważniejszymi tytułami literatury współczesnej.
Corocznie biblioteka wzbogaca się średnio o 800 voluminów. Aktualnie mieszkańcy powiatu mają do dyspozycji zbiory liczące 11516 wol.książek i 211 zbiorów specjalnych. Oprócz zakupu księgozbioru z dotacji Organizatora pozyskujemy zbiory z innych źródeł. Biblioteka jest beneficjentem programu Biblioteki Narodowej: ,,Zakup nowości i wydawniczych dla bibliotek” . Książnica posiada również cenne książki pozyskane nieodpłatnie. Otrzymała je w ramach ogólnopolskch akcji „Jedna firma – jedna książka”, której patronowała Fundacja ABCXXI – inicjator kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom, „Czas na czytanie. Książka wzbogaca” oraz za udział w dwóch edycjach konkursu “Z ekonomią na ty” organizowanego przez NBP. Darczyńcami wzbogacającymi młody księgozbiór w cenne pozycje wydawnicze są osoby prywatne oraz instytucje.
Do dyspozycji czytelników mamy również bogaty zbiór regionaliów tzn. materiałów dotyczących Łęcznej i regionu, wydanych na tym terenie, opracowanych przez ludzi z nim związanych.
Miłośnicy „Małej Ojczyzny” mogą skorzystać z gromadzonych dokumentów życia społecznego.
Zapisanie i korzystanie ze zbiorów biblioteki jest bezpłatne zarówno dla mieszkańców powiatu łęczyńskiego jak i wszystkich chętnych spoza jego granic. Czytelnikiem PBP może zostać każdy bez względu na miejsce zamieszkania czy wiek. Chętni, po zapoznaniu się z regulaminem i podpisaniu zobowiązania (w przypadku osób niepełnoletnich - rodzic) zostają czytelnikami naszej książnicy.

Uwaga !
Biblioteka poszerza ofertę czytelniczą dla dzieci od 3 roku życia.


Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2020 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków