Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Logotyp - trzy książki szara, amarantowa, turkusowa z napisem Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej.
 

Logo Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej – kolorowe, książkowe z prostą czcionką – to efekt współpracy z Wydziałem Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

Znak składa się z symbolu graficznego – książek oraz logotypu – tekstu. Jego atrybutem jest minimalistyczna forma, prostota i czytelność.

Charakterystyczny element odnosi się do realizowanych przez bibliotekę zadań, które skoncentrowane są wokół książek oraz czytelnictwa. Nawiązuje do wiedzy i nauki.

Atutem przyciągającym uwagę są energetyczne kolory. Unikatowy i nieszablonowy – amarantowy, łączący w sobie spokój niebieskiego i energię czerwonego czyli barwy Powiatu Łęczyńskiego. Optymistyczny – turkusowy, to mieszanka zieleni i błękitu, nawiązująca do bogactwa naturalnego środowiska naszego powiatu – jezior oraz rzeki Wieprz. Jest połączeniem rozwagi z rzetelnością oraz barwą mądrości, którą można czerpać z dostępnych w bibliotece źródeł. A także doskonale zsynchronizowany szary – symbolizujący praktyczność.

Oczywiście, w zależności od potrzeb, bazując na znaku podstawowym, nasze nowe logo będzie występowało w różnych odsłonach dostosowanych do poszczególnych przedsięwzięć. Spotkają je Państwo w materiałach promocyjnych, informacyjnych i wizerunkowych.

Logo, trzy karty katalogowe niebieska, zielona, żółta, napis mak+ katalog online.

Logotyp - czarno-szary napis Academica wypożyczalnia z ukośną czerwoną kreską.

Grafika, trzy książki zielona, niebieska, różowa, napis "zaproponuj książkę".

Grafika, kolorowa mapa powiatu łęczyńskiego z napisem biblioteki publiczne powiatu łęczyńskiego.

Logo, napis SBP Koło Łęczna.

Logo portalu społecznościowego facebook, niebieski kwadrat z białą literą f.

Biuletyn Informacji Publicznej