Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Magdalena Kordel w naszej bibliotece !

Utworzono dnia 09.11.2022
Logo, na amarantowym i ciemnoszarym tle biały napis DKK dyskusyjny klub książki.

 

8 listopada 2022 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej gościła Magdalenę Kordel – twórczynię bestsellerowych powieści: „Anioł do wynajęcia”, „Uroczysko” i „Sezon na cuda”.

Autorka przygodę z pisaniem rozpoczęła w lokalnej gazecie w Otwocku. Debiutowała w 2005 r. powieścią „48 tygodni”, której wydanie, jak twierdzi, zawdzięcza mężowi. Obecnie w swoim dorobku literackim, ku naszej radości, ma 24 powieści, w tym bestsellerowe serie: „Malownicze”, „Uroczysko”, „Miasteczko”, „Tajemnice”.

Prywatnie jest mamą, żoną, miłośniczką gotowania i podróży. Uwielbia wyjeżdżać w Sudety. To właśnie w tych ukochanych polskich górach umiejscowiła stworzone na kartach swoich książek niewielkie miasteczko Malownicze.

Pisarka opowiadała o swoich perypetiach związanych z powstaniem pierwszych książek, inspiracjach i pomysłach na kolejne powieści, planach wydawniczych oraz marzeniach. Zauroczyła nas swoim optymizmem, ciepłem i pogodą ducha. Udowodniła, że nawet z beznadziejnej sytuacji jest wyjście. Wystarczy tylko wierzyć i uparcie dążyć do celu.

Magdalena Kordel tworzy pod każdym względem inspirujące i wzruszające historie, pełne życiowych zawirowań i rodzinnych sekretów. Kreuje postacie odznaczające się niezłomną siłą charakteru. Jej książki pozwalają oderwać się od szarej rzeczywistości, są „balsamem dla duszy”, ciągle zyskują i emocjonują kolejne rzesze czytelników. Wszystkie pozycje dostępne są w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej. Zapraszamy.

W literackiej podróży z autorką uczestniczyli: Michał Pelczarski – Wicestarosta Łęczyński, Wioletta Wachewicz – Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego, Agnieszka Korzeniewska – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej, czytelnicy Dyskusyjnych Klubów Książki działających w bibliotekach publicznych w Cycowie, Ludwinie, Milejowie, Łęcznej – miejski i powiatowy, członkowie klubu Senior+ w Łęcznej, bibliotekarze oraz miłośnicy twórczości Magdaleny Kordel.

Spotkanie zorganizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki, pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Magdalena Kordel - spotkanie autorskie

Utworzono dnia 19.11.2022, 20:46

Logo, trzy karty katalogowe niebieska, zielona, żółta, napis mak+ katalog online.

Logotyp - czarno-szary napis Academica wypożyczalnia z ukośną czerwoną kreską.

Grafika, trzy książki zielona, niebieska, różowa, napis "zaproponuj książkę".

Grafika, kolorowa mapa powiatu łęczyńskiego z napisem biblioteki publiczne powiatu łęczyńskiego.

Logo, napis SBP Koło Łęczna.

Logo portalu społecznościowego facebook, niebieski kwadrat z białą literą f.

Biuletyn Informacji Publicznej

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 81

W poprzednim tygodniu: 84

W tym miesiącu: 275

W poprzednim miesiącu: 264

Wszystkich: 14783