Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Najlepsi oratorzy w powiecie !

Utworzono dnia 13.11.2020
 
12 listopada 2020 r. rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Krasomówczy.
W związku z przypadającymi w bieżącym roku rocznicami tematem wystąpień były postacie i wydarzenia związane z powstaniem listopadowym, rokiem 1920, zbrodnią katyńską.
Wystąpienia oceniało jury w osobach:
Aneta Resztak-Fedurek,
Emilia Salak,
Monika Bogusz.
W kategorii szkół podstawowych nagrody przyznano:
I – Przemysławowi Nowickiemu – za orację „Zapomniany Generał” przybliżającą postać gen. Stanisława Bułak-Bałahowicza „Baćki” – dowódcy Sprzymierzonej Armii Ochotniczej działającej m. in. w Łęcznej i Puchaczowie w czasie wojny polsko-bolszewickiej (SP nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej),
II – Natalii Ciesielskiej – za orację „Wielkie dzieje w małej Łęcznej” o kpt. Stanisławie Lisie-Błońskim – puchaczowianinie, nauczycielu, komendancie 8. Okręgu Polskiej Organizacji Wojskowej, uhonorowanym tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Łęczna” (SP nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej),
III – Oliwii Bartnickiej – za orację „Wiersz dla ojca z Katynia” o Bolesławie Rybczyńskim – łęcznianinie, przodowniku Policji Państwowej, jeńcu obozu w Ostaszkowe, zamordowanym w Miednoje (SP nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej).
Wyróżnienie:
Laurze Iwanickiej – za orację „Listopadowa gwiazda wolności” wspominającą powstańców listopadowych – ojczyma płk Adama Bilińskiego i pasierba ppor. Krzysztofa Preszla oraz gen. Ludwika Kickiego (SP nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej).
W kategorii szkół ponadpodstawowych wyróżnienie otrzymała:
Monika Łukasik – za orację „Dzień 15 sierpnia 1920 r. na terenie Gminy Cyców” o udziale w bitwie cycowskiej kpt. Zygmunta Zajchowskiego oraz 3. i 7. Pułku Ułanów Lubelskich (MOW w Podgłębokiem).
Wszystkim laureatom gratulujemy. Nauczycielom i instruktorom dziękujemy za wkład pracy oraz profesjonalne przygotowanie młodzieży. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Honorowy patronat nad konkursem objął Krzysztof Niewiadomski – Starosta Łęczyński.

Laureaci Powiatowego Konkursu Krasomówczego

Utworzono dnia 13.11.2020, 08:23

Biuletyn Informacji Publicznej