Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

W świecie kryminałów i seriali - spotkanie autorskie z Andrzejem Dziurawcem

Utworzono dnia 06.08.2021

Andrzej Dziurawiec podczas spotkania z czytelnikami w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej.

5 sierpnia 2021 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej gościła wyjątkowego gościa – Andrzeja Dziurawca – poetę, powieściopisarza, publicystę, scenarzystę, członka Polskiej Akademii Filmowej.                            

Autor jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego i PWSTFiTv w Łodzi. Jako scenarzysta debiutował filmem „Karate po polsku”. Jest także twórcą scenariuszy m.in. do „Zakładu”, „Czarnego Punktu” oraz seriali „Dziki”, „Na dobre i na złe". 

W latach 80. napisał dwa kryminały, które ukazały się w serii „Ewa Wzywa 07". Do twórczości literackiej powrócił książką „Późny Gomułka, wczesny Gierek". W 2013 roku stworzył policyjny duet Szuberta i Szumana, który zaprezentował na kartach „Bastarda”. Bohaterowie powrócili w 2017 roku w „Festiwalu”. Publikuje również eseje w e-Dwutygodniku Literacko-Artystycznym Pisarze.pl.   

Autor przeniósł uczestników spotkania w świat swoich kryminałów i seriali. Opowiadał o procesie twórczym, inspiracjach oraz o wzorcach swoich bohaterów literackich. Zdradził również kilka szczegółów dotyczących "Płonących ambon" - trzeciej części cyklu o Szubercie i Szumanie.                

Pisarz dał się poznać jako osoba otwarta, kontaktowa, z poczuciem humoru oraz dużym dystansem do siebie. Chętnie odpowiadał na liczne pytania przybyłych gości. Spotkanie było fantastycznym przeżyciem kulturalnym, za które serdecznie dziękujemy Autorowi i czekamy na kolejne.

W wydarzeniu udział wzięli: Krzysztof Niewiadomski – Starosta Łęczyński, Wioletta Wachewicz – Sekretarz Powiatu, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, dyrektorzy bibliotek publicznych oraz członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki z naszego powiatu.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Dziurawcem

Utworzono dnia 06.08.2021, 13:36

Logo, trzy karty katalogowe niebieska, zielona, żółta, napis mak+ katalog online.

Logotyp - czarno-szary napis Academica wypożyczalnia z ukośną czerwoną kreską.

Grafika, trzy książki zielona, niebieska, różowa, napis "zaproponuj książkę".

Grafika, kolorowa mapa powiatu łęczyńskiego z napisem biblioteki publiczne powiatu łęczyńskiego.

Logo, napis SBP Koło Łęczna.

Logo portalu społecznościowego facebook, niebieski kwadrat z białą literą f.

Biuletyn Informacji Publicznej

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 8

W poprzednim tygodniu: 50

W tym miesiącu: 58

W poprzednim miesiącu: 232

Wszystkich: 9855