Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Bibliografia powiatu łęczyńskiego

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej pełni rolę ośrodka wiedzy o regionie. Systematycznie gromadzi wszystkie dokumenty związane z życiem regionu i wydane na jego terenie (jest to obowiązek biblioteki powiatowej art. 20 Ust. 1, pkt. 1 i 2 ustawy o bibliotekach).
Zbiory regionalne mają charakter uniwersalny, tj. obejmują wszystkie dziedziny wiedzy związane tematycznie z naszym regionem. Książki, czasopisma, broszury, jednodniówki, plakaty, zaproszenia, druki ulotne i in. dokumentują życie społeczne i wydarzenia historyczne powiatu łęczyńskiego.
Gromadzone są również wydawnictwa książkowe dotyczące m. in. historii i walorów przyrodniczych Lubelszczyzny.
Zebrane materiały są opracowywane komputerowo według „Schematu Bibliografii Lubelszczyzny”. Baza odpowiada zainteresowanym najaktualniej i najpełniej na pytania dotyczące np.: kopalni „Bogdanka”, klubów sportowych „Górnik”, „Gwarek”, szpitala powiatowego, wydarzeń kulturalnych oraz lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Aktualny katalog bibliografii regionalnej powiatu łęczyńskiego jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych w naszej książnicy.

Zbiory regionalne są udostępniane na zewnątrz.

Bibliografia powiatu łęczyńskiego

Utworzono dnia 18.02.2020, 09:23